BlockchainPopüler

Vitalik Buterin Ukrayna’ya 5 Milyon Dolarlık Ethereum Bağışladı

0

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, yarısı Ukrayna hükümetine ve diğer yarısı Ukrayna vatandaşlarına yardım eden bir derneğe gidecek 5 milyon dolarlık ETH bağışladı.

Kiev merkezli kripto alım satım platformu Kuna ile birlikte kurulan ve Ukrayna hükümeti tarafından yürütülen Aid For Ukraine‘nin bir tweetine göre “Buterin iki gün önce yaklaşık 2.5 milyon dolar değerinde ETH bağışladı ve tek kelime etmedi.”

Aid For Ukraine’nin kuruluşunda önemli isimlerden biri olan Dijital Dönüşüm Bakanı Yardımcısı da şükranlarını dile getirerek şunları yazdı:

“Girişimimize yapılan her kripto bağışı için bundan daha minnettar olamazdım. Ülkemizin güçlenmesine ve demokratik değerlerin korunmasına gerçekten yardımcı oluyor. Ukrayna’yı desteklediği için Vitalik Buterin’e teşekkürler.”

Aid For Ukraine, Buterin’in Ukrayna’daki mağdurları desteklemek için blockchain aktivistleri tarafından kurulan bir yardım grubu olan Unchain Fund‘a da 2.5 milyon dolar bağışladığını söyledi. 

Unchain Fund da Ethereum topluluğunu övdü ve şunları yazdı:

“Muazzam yardımın ve ethereum’u yarattığın için teşekkürler Vitalik.”

Buterin daha önce Vladimir Putin muhalifleri ve pop grubu Pussy Riot’un bir üyesi tarafından kurulan merkezi olmayan özerk bir organizasyon olan Ukraine DAO‘ya ETH bağışladı. Non-fungible tokenler (NFT) satan merkezi olmayan özerk organizasyon (DAO), elde ettiği gelirin tamamının çatışmalar nedeniyle zor durumda olan Ukraynalıları desteklemek için kullanılacağını taahhüt etti.

Rusya doğumlu Buterin, bir zamanlar Putin ile bir araya gelse de Rusya Devlet Başkanının Ukrayna’daki eylemlerini sert bir şekilde eleştirdi. Daha önce Putin’i böyle bir işgal başlatarak “Ukrayna ve Rusya halkına karşı suç işlemekle” suçladı. Buterin ayrıca Twitter’da kendisini “ihanetle” suçlayan Çinli bir kullanıcıya da sert bir dille yanıt verdi.

Ayrıca, Twitter’da kötü durumdaki diğer savaş mağdurlarının şu anda Ukrayna’daki olaylara odaklanırken ihmal edildiğini öne süren kişilere de yanıt verdi.

Bu arada Buterin’in ana ETH cüzdanında şu anda 173.000 dolar değerinde coin bulunurken, başka bir ethereum hesabında ise 36.000 dolar değerinde coin bulunuyor.

Buterin daha önce küçük miktarlarda bitcoin cash (BCH), bitcoin (BTC), dogecoin (DOGE), zcash (ZEC) ve omisego (OMG)’ya sahip olduğunu söyledi.

MEXC, Nord Finance (NORD) ile Alım Satım Yarışması Başlatacak – 14.500 NORD Paylaşmak için Alım Satım Yapın!

Previous article

Dikkat: Janet Yellen’in Açıklaması Saat Kaçta? Bitcoin’de (BTC) Bugün Bu Olaylar Takip Edilecek!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blockchain