Bitcoin

“Türk Bitcoin Yasasını Gördüm” Diyen İsim Konuştu!

0

Bitcoin ve altcoin piyasalarına ilişkin düzenlemelerinin gündemde olduğu ülkemizde, yasal çerçeve henüz netleşmedi. Bununla birlikte çeşitli söylentiler dolaşmaya devam ediyor. Son olarak teknoloji yazarı Ahmet Usta, Twitter hesabından paylaşımlarda bulundu ve “Kripto Varlıkların Ve Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıların Düzenlenmesine Dair Değişiklik Taslağı’nın” son halini gördüğünü iddia etti. Ayrıntılar için okumaya devam ediniz.

Türk Bitcoin yasa taslağında yeni gelişmeler mi var?

bildirdiğimiz Grand Ankara Otel’de Kripto Varlık Yasa Tasarısı Platformu bir çalıştay düzenlenmiş ve teknoloji yazarı Ahmet Usta bu çalıştaya konuşmacı olarak katılmıştı. Ahmet Usta, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, yasa taslağının son halini gördüğünü ve çalıştayda sorunlu olduğunu ifade ettiği konuların düzeltildiğini belirtti.

Kripto Varlıkların ve Kripto Varlık Hizmet Sağlayıcıların Düzenlenmesine Dair Değişiklik Taslağı” son halini gördüm. Bu şekliyle sorunlu konuların neredeyse tamamı ortadan kalkmış ve olumlu yönde güzel adımlar atılmış. Yapıcı yaklaşımda emeği geçen herkesi gıyaben kutlarım.

Ayrıca, teknoloji yazarı, taslağın son halinde, uzman görüşlerinin ve kamuoyunun tepkisinin de dikkate alındığını yazdı.

Şunu da eklemem lazım; bu son taslak hazırlanırken kamuoyunun tepkisiyle birlikte uzman görüşleri ile değerlendirmeler dikkate alınmış. Lütfen sektör olarak bunu bir zafer değil, ortak akla giden yolda yeni iletişim kanallarını kullanmak şeklinde değerlendirelim.

admin

FED Tutanakları Yayınlandı! Altın ve Bitcoin Etkilendi

Previous article

SpaceX’in Dogecoin Kabul Edebileceğine Dair İddialar Dikkat Çekti

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bitcoin