BitcoinPopüler

Teksas Merkezli Banka, Çalışanların Tasarruf Programına Bitcoin Maaş Ödemelerini Ekleyecek

0

Teksas merkezli Laredo Vantage Bank, geleneksel tasarruf programlarından uzaklaşma maksadıyla, çalışanlarına şirketle bir Bitcoin tasarruf planına sahip olmaları için yeni bir yol sunmayı planlıyor.

NYDIG’in Bitcoin Tasarruf Planı programı, Bitcoin odaklı bir yatırım aracı hizmeti olmayı amaçlıyor. Plan, hizmetten yararlanmak isteyen banka çalışanlarının maaşlarının bir kısmını otomatik olarak Bitcoin’e dönüştürecek. Bitcoin’ler NYDIG’in kurumsal düzeydeki saklama platformunda tutulacak.

Bu programla birlikte banka, Teksas eyaletinde çalışanlar için böyle bir tasarruf planı programına sahip ilk bankalardan biri haline gelecek.

Bankaya göre tasarruf programı, Bitcoin’in finansal evrimini ve işletmelerin çalışanlarına rekabetçi fayda paketleri sağlamalarına olanak tanıyor.

ABD bankaları hızlı bir biçimde sektördeki yerini alıyor. En büyük bankalardan Morgan Stanley, varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin hizmeti sunuyor. JPMorgan Chase & Co, Wells Fargo & Co ve Citigroup da müşterilerine Bitcoin fonlarına yatırım yapmayı sunan şirketler arasında yer alıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek mi? – 6 Nisan 2022

Previous article

MicroStrategy Bitcoin Satın Almaya Devam Ediyor!

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bitcoin