Bitcoin

Son Dakika Kripto Haber Özeti Büyük Ölçekli Fonlamalar 228,2 Milyon Dolara Ulaştı, MEXC Coinbase…

0


MEXC Research’e göre, 10 Ekim – 16 Ekim 2022 tarihleri arasında Web3 alanındaki 36 proje toplam 228,2 milyon dolar fon topladı. Bunların arasında Meta evren, NFT ve GameFi projeleri 49,96 milyon dolar topladı. DeFi ve Web 3 projeleri 50,75 milyon dolar topladı. Altyapı projeleri 127,5 milyon dolar fonlama sağladı.

Geçen hafta piyasada yaşanan kayda değer olaylar aşağıda sıralanmıştır.

MEXC, Coinbase’in TRUST Ağı (TRUST) çerçevesinde kripto para biriminin gizlilik ve güvenlik yükümlülüklerini ortaklaşa yerine getirmek amacıyla Coinbase ile işbirliğine ulaştı.
MEXC, Değerlendirme Bölgesinde listelenen ve Değerlendirme Bölgesinden İnovasyon Bölgesine taşınan tokenlerde MX kesintisi işlevini başlattı.
MEXC, Katılım Kanıtı’na dayalı ortak bir sanal madencilik projesi olan XEN Crypto’yu (XEN/USDT)) listeledi ve tüm ağda yatırım sıralamasında birinci sırayı aldı.

Metaverse & NFT & GameFi

Dragonfly ve OpenSea, NFT fonlama şirketi MetaStreet’ 10 milyon dolarlık fon sağladı
NFT borç sağlayıcısı MetaStreet, 10 milyon dolarlık yeni fon sağladı. Turdaki yatırımcılar arasında daha önce MetaStreet’i finanse eden DragonFly Capital, Nascent ve Ethereal Ventures yer alıyor. Fintech Collective, DCG, TheLAO, Focus Labs, Mirana Ventures, Metaversal, OpenSea Ventures, Ledgerprime, Meta4 ve Flying Falcon gibi yeni yatırımcılar fonlamaya katılım sağladı.

Şubat ayında alınan toplam 14 milyon dolarlık tohum fonlamasıyla beraber MetaStreet’in toplam fonlaması şimdi 24 milyon dolara ulaştı.

2. Didimo, Armilar Venture Partners liderliğindeki Seri A Fonlama Turunda 7,15 milyon dolar fon topladı
Didimo, Armilar Venture Partners tarafından yönetilen 7,15 milyon dolar değerinde Seri A fonlama turunun başarıyla tamamlandığını duyurdu. Fonlamaya, Bright Pixel Capital, Portugal Ventures ve Techstars da katıldı.

Şirket, oyun şirketlerinin gerçek hayattaki dijital deneyimlerini meta evrene getirmesine yardımcı olarak oyun ekosisteminin gelişimini hızlandırmak amacıyla fon topluyor.

3. NFT girişimi Otterspace, ‘web3’ü finansallaştırmak’ için 3,7 milyon dolar fon sağladı, girişim şirketleri Cherry Crypto ve Inflection fonlama turunu yönetti
NFT girişimi Otterspace, web3’te finansallaşmayı azaltabileceğini umduğu bir protokol ve uygulama oluşturmak için 3,7 milyon dolar fon topladı.

Başlangıç ​​turu, Bessemer Venture Partners ve Coinbase Ventures’ın katılımıyla girişim firmaları Cherry Crypto ve Inflection tarafından ortaklaşa yönetildi. Otterspace, Mayıs ayındaki tur tamamlandıktan sonra 20 milyon dolar değerindeydi.

4. Homa, Quadrille Capital ve Headline liderliğinde 100 milyon dolarlık ek fon topladı
Fransız startup projesi Homa, 100 milyon dolarlık Seri B fonlama turunu tamamladı. Quadrille Capital ve Headline turda lider durumda. Homa, bağımsız mobil oyun stüdyolarıyla iş ortaklığı yapıyor, böylece oyunları, App Store ve Google Play’de popüler bir oyun olacak şekilde mükemmel bir şekilde optimizasyon sağlıyor.

Seri B fonlama turundaki diğer yatırımcılar arasında Northzone, Fabric Ventures, Bpifrance, Eurazeo ve Singular yer alıyor. Voodoo ile Homa, mobil oyun geliştirmeyi metodik, veri odaklı bir sürece dönüştüren şirketlerden biridir.

5. Flowstate Games, Play Ventures Future Fund liderliğindeki 2 milyon dolarlık Tohum Öncesi fonlama turunu tamamladı
Flowstate Games, Web3 altyapı geliştirme şirketi olan Equilibrium, Elite Game Developers’ın kurucusu Joakim Achrén ve melek yatırım ekibinin katılımıyla Play Ventures Future Fund liderliğindeki 2 milyon dolarlık Tohum Öncesi Fonlama Turunu tamamladı

II. DeFi ve Web 3

Uniswap Labs, Polychain Capital tarafından yönetilen 165 milyon dolarlık Seri B fonunun tamamlandığını duyurdu
Uniswap Labs, Polychain Capital tarafından yönetilen ve Andreessen Horowitz, Paradigm, SV Angel ve Variant’ın katılımıyla 1,66 milyar dolarlık değerlemeyle 165 milyon dolarlık Seri B fonlamasını duyurdu. Fon, önümüzdeki birkaç yıl içinde topluluk projelerine en az 60 milyon dolar hibe sağlayacak.

2. Sovryn, General Catalyst liderliğinde 5,4 Milyon Dolar topladı
Sovryn, General Catalyst liderliğindeki son fonlama turunda, dünyanın dört bir yanındaki insanlara bireysel özerklik ve finansal özerklik sağlamak üzere tasarlanmış küresel finansal işletim sistemini genişletmek için 5,4 milyon doları güvence altına aldığını duyurdu. Collider Ventures, Bering Waters, Bollinger Investment Group ve Balaji Srinivasan fonlama turuna katıldı.

Sovryn, önde gelen Bitcoin-yerel DeFi platformudur ve tamamen topluluğa ait olarak yönetilmektedir. Bitcoin üzerine kuruludur, birincil alım satım birimi olarak BTC’yi kullanır ve geniş ölçekte merkeziyetsiz ve özerk finansman sağlar.

3. A16z Crypto, yeni Web3 E-Ticaret girişimi olan Rye projesine 14 Milyon Dolarlık fonlamaya öncülük ediyor
Bir alışveriş platformu olan Rye, Goat Capital, Solana Ventures, Electric Ant, Electric Feel Ventures, L Catterton ve diğerlerinin katılımıyla a16z kripto liderliğindeki risk sermayesi fonunda 14 milyon dolar topladı.

Justin Kan tarafından kurulan Rye, daha ucuz bir “e-ticaret için Spotify” oluşturmaya çalışmak için kripto tokenlerini kullanmaya çalışmaktadır.

4. Web3 nakliye insurtech şirketi Otonom, ATX Ventures liderliğindeki 3,4 milyon dolarlık fonlamayı tamamladı
Web3 nakliye insurtech şirketi Otonom, GSR Ventures, Greenlight Re Innovations, Punja.VC, Altari Ventures, Soundboard Venture Fund, Blackhorn VC, Bering Waters, REFASHIOND Ventures ve diğerlerinin katılımıyla ATX Ventures liderliğinde yeni bir 3,4 milyon dolarlık fonlama turunu duyurdu.

5. Kripto para yönetim platformu Pillow, Accel ve Quona Capital tarafından ortaklaşa yönetilen Seri A fonlama turunda 18 milyon dolar topladı
Singapur merkezli girişim, Pillow, Accel ve Quona Capital tarafından ortaklaşa yönetilen A Serisi fonlama turunda Elevation Capital ve Jump Capital’in katılımıyla 18 milyon dolarlık fonlama sağladığını duyurdu.

Uygulamanın şu anda 60’tan fazla ülkede 75.000’den fazla kullanıcısı var. Yedi dijital varlığı (Bitcoin, Ethereum, Solana, Polygon, Axie Infinity ve USD destekli sabit paralar USDC ve USDT) birimlerini destekliyor ve önümüzdeki aylarda 20’den fazla varlığa genişlemeyi planlıyor.

III. Altyapı
Blok zinciri geliştirme platformu Tatum, Octopus ve Circle’dan 41,5 milyon dolar topladı
Blok zinciri geliştirme platformu Tatum, Octopus Ventures, Circle, Leadblock Fund ve diğerlerinin yanı sıra kripto borsası Bitpanda’nın kurucularından fon sağlamak için 41,5 milyon dolar topladı.

Tatum’un amacı, blok zinciri uygulama geliştirmesinin pazara çıkış süresini kısaltmaktır. Platformu, akıllı sözleşmeler, ücret ve ödeme çözümleri, gerçek zamanlı uyarılar ve kripto değişim işlevleri gibi özellikleri bir araya getirerek geliştirme sürecini kolaylaştırmak için tek satır kodda blok zinciri operasyonlarının oluşturulmasını basitleştirir.

2. Web3 çok zincirli indeksleme platformu nxyz, Paradigm liderliğindeki Seri A fonlama turunda 40 milyon doları tamamladı
Çok zincirli endeksleme platformu nxyzan, Greylock Partners, Sequoia Capital, Coinbase Ventures, 20VC ve Balaji Srinivasan, Jaynti (JD) Kanani, Jing Wang, Packy McCormick, Surojit, Chatterjee, Ryan Selkis ve çeşitli önde gelen web3 meleklerinin katılımıyla Paradigm liderliğinde 40 milyon dolarlık Seri A fonlama turunu duyurdu.

Nxyz, geliştiricilere altyapıyı geliştirmek yerine kullanıcıya yönelik uygulamalar oluşturmaya daha fazla zaman ayırabilmeleri için sınıfının en iyisi veri altyapısını sağlamayı amaçlamaktadır.

3. Wintermute Ventures, Zerion’un kripto cüzdanlarını yeniden organize etmek için 12 milyon dolarlık fonlamaya öncülük ediyor
Merkeziyetsiz finans platformu Zerion, Seri B fonlama turunda 12,3 milyon dolar topladı. Bu fonlarla, kripto cüzdan ekosistemine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyoz. Tur, Wintermute Ventures ve Mosaic, Coinbase Ventures, Alchemy ve Placeholder dahil olmak üzere çeşitli destekçiler tarafından yönetiliyor.

2019 yılında kurulan Zerion platformu, kullanıcıların merkeziyetsiz finans protokolleri üzerinden varlıklara erişmesine ve bunları yönetmesine olanak tanır.

4. Gomu, Coinbase’in katılımıyla NFT likidite teşviklerini güçlendirmek için 5 milyon dolar fon sağladı
NFT altyapısı ve likidite sağlayıcısı olan Gomu, Coinbase Ventures, Defiance Capital, Saison Capital ve Carylyne Chan (CoinMarketCap’in eski CEO’su), Matthew Tan (Etherscan’ın Kurucusu) dahil olmak üzere birkaç melek yatırımcının katılımıyla 5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu tamamladı. Bobby Ong ve TM Lee (CoinGecko’nun kurucu ortakları), Mike Dudas (6MV’de GP) ve Benedict Chan (Chainlink’te Mühendislik Başkan Yardımcısı) yatırımcı olarak fonlama turuna katılım sağladı.

Gomu bugüne kadar, geliştiricilerin benimsemesi için geniş çapta mevcut olan sağlam NFT API’leri üzerine kurulu iki ana ürün olan NFT Hub ve Collection.xyz’i piyasaya sürdü.

5. Blok zinciri güvenlik şirketi Hexens, IOSG Ventures liderliğindeki tohum fonlama turunda 4,2 Milyon Dolar topladı
Siber güvenlik butiği ve blok zinciri girişimi olan Hexens, önde gelen Web3 Girişim Sermayesi olan IOSG Ventures liderliğindeki 4,2 milyon dolarlık bir tohum fonlama turunun kapatıldığını duyurdu.

Katılım sağlayan yatırımcılar arasında Delta Blockchain Fund, ChapterOne VC, Hash Capital, ImToken Ventures, Tenzor Capital ve Polygon ve diğer blok zinciri projelerinden melekler yer alıyor.

6. Valory, True Ventures liderliğindeki 4 milyon dolarlık stratejik fonlama başlangıç ​​fonunu kapattı
Altyapı sağlayıcısı Valory, True Ventures liderliğindeki Signature Ventures, Semantic Ventures, Prime Block Ventures, Proof Group ve Atka’nın katılımıyla 4 milyon dolarlık stratejik başlangıç ​​fonu topladı.

Valory, geliştiricilerin kendi özerk hizmetlerini oluşturmak için kullanabilecekleri açık kaynaklı bir yazılım stacki oluşturdu ve Autonolas DAO’yu başlattı.

7. Kripto cüzdanı girişimi Pine Street Labs, Polychain Capital liderliğindeki 6 milyon dolarlık tohum fonlama turunu tamamladı
Yeni başlayan kripto altyapı şirketi Pine Street Labs, Polychain Capital ve Blockchain Capital, Coinbase Ventures, Genesis, CoinList, Figment ve BECO Capital dahil olmak üzere diğer üst düzey kripto risk sermayesi şirketlerinden sağlanan 6 milyon dolarlık fonlamayla daha iyi bir iş cüzdanı oluşturmaya çalışıyor.

IV. Güncel Haberler
Polygon, Polygon zkEVM halka açık testneti yayınladı
Polygon, Polygon zkEVM halka açık testneti yayınladı. Açık kaynaklı ZK kanıtlama sistemine ulaşan ve halka açık test ağına giren ilk zkEVM’dir. Aave ve Uniswap’ın yanı sıra Web3 sosyal platformu Lens ve oyun stüdyosu Midnight Society dahil olmak üzere en büyük EVM tabanlı DeFi platformlarından bazıları, zkEVM Testnet üzerinde dağıtılacak ilk protokoller olması bekleniyor. Yakın dönemde daha fazla protokolün kullanımı tahmin edilmektedir.

2. Debank eklenti cüzdanı Rabby saldırıya uğradı, kullanıcı varlıkları çalındı
DeBank tarafından geliştirilen ve kullanıcı varlıklarını keyfi olarak aktarabilen bir eklenti cüzdanı olan Raby’s Swap Router’da şüpheli bir güvenlik açığı tespit edildi.

Saldırgan adresi 0xb687550842a24d7fbc6aad238fd7e0687ed59d55. Adres, Ethereum’da 100.000 dolar ve BSC’de 40.000 dolar dahil olmak üzere 190.000 doların üzerinde kullanıcı varlıklarını çaldı.

3. ABD çekirdek TÜFE, Eylül ayında dönemsellikten ayrılmış %6,6 ile Ağustos 1982’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.
ABD’de dönemsellikten arındırılmış TÜFE’nin Eylül ayındaki yıllık oranı, Şubat 2022’den bu yana en küçük artış olan %8,2’ye hafifçe geriledi. ABD’de Eylül ayında dönemsellikten arındırıldıktan sonra TÜFE’nin aylık oranı %0,20 olması bekleniyordu, önceki değerse %0,10 idi. ABD’de dönemsellikten arındırılmış çekirdek TÜFE Eylül ayında yıllık bazda %6.6 ile Ağustos 1982’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

4. StarkWare yerel tokeninin Ekim ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor
StarkWare başkanı Eli Ben-Sasson, StarkWare yerel tokeninin Ekim ayında piyasaya sürülmesinin beklendiğini söyledi. Ancak proje, kullanıcılara ücretsiz token sağlamayacaktır. Tüm tokenler, ekibin uzun vadeli gelişimine hazırlık olarak, yayınlandıktan hemen sonra kilitlenecektir.

5. Google, Ethereum cüzdan bakiyelerini göstermeye başladı
Google, aranması durumunda doğrudan Ethereum adresleri hakkında veri sağlıyor.

Google arama çubuğuna Ethereum adresi yapıştırıldığında, ETH bakiyesi görüntülenebilecektir.

Veriler, Ethereum blok gezgini Etherscan’dan toplanmaktadır.

MEXC Hakkında

2018 Nisan ayında kurulan MEXC Global, kullanıcılara spot, marjin, kaldıraçlı ETF’ler, türev işlevler ve staking hizmetleri dahil olmak üzere tek noktadan hizmetler sunan 7 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir dijital varlık alım satım platformudur. Ekibin çekirdek üyeleri, uluslararası şirketlerden ve finans şirketlerinden geliyor ve blok zinciri, finans sektörlerinde oldukça fazla deneyime sahip.

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:

https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Sercan Bilik

MEXC X HistoryDAO Özel 400.000 HAO Ödülden Pay Almak için Arkadaşlarınızı Alım Satım Yapmaya Dave…

Previous article

MEXC, ARPA3S Kaldıraçlı ETF Ürününün Hisselerini Birleştirecek

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bitcoin