Blockchain

MEXC İşlem Yapma (Alım-Satım) Nasıl Yapılır ?

0

Milyonlarca kullanıcıya hizmet veren MEXC borsası, spot alım satımların yanı sıra kullanıcılara kaldıraçlı alım satım yapma fırsatı da sunmaktadır. MEXC borsasında alım satım yapabilmek için hesabınızda bir miktar varlık olması gerekir. Alım satım yapabilmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. Öncelikle hesabınıza giriş yapmanız ve para yatırmanız gerekir.
  2. Hesabınıza para yatırdıktan sonra sayfanın üst kısmında yer alan ‘’Al-Sat’’ sekmesine tıklayabilir ve alım satım yapmak istediğiniz kaynağı seçebilirsiniz.
  3. Ardından aşağıdaki görselde olduğu gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Bu ekrandan dilediğiniz kripto para birimine giderek ilgili alanlara miktarı veya tutarı girebilir ve alım satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  4. Alım satım işlemini gerçekleştirirken limit veya piyasa emirlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Limit emrinde dilediğiniz fiyattan koşullar gerçekleşirse işleminiz tamamlanır. Piyasa emri ise varlığın güncel tutarı üzerinde işlem yapmanıza olanak sağlar.
  5. Alım satım işlemini gerçekleştirdikten sonra sağ üst kısımda yer alan ‘’Cüzdan’’ sekmesine giderek varlıklarınıza ulaşabilir ve yatırma-çekme işlemleri ile varlıklarınızı yönetebilirsiniz.
işlem

Eğer MEXC borsasında vadeli işlemler yapmak istiyorsanız, yukarıdaki kısımda yer alan ‘’Türev İşlemler’’ sekmesini kullanmanız gerekecektir. Bu sekmenin kullanımı da spot alım satım ile benzerlik gösterir.

Sizler de MEXC borsasında düşük komisyon ücretleri ile işlem yapmak ve çeşitli etkinliklerden yararlanmak istiyorsanız, https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM adresine giderek kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

MEXC’deki SQUAWK Sahiplerine Telafi Ödemesine İlişkin Duyuru

Previous article

MEXC Türkiye Kullanıcılarına Ramazan Bayramı Alım Satım Yarışması !

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blockchain