Blockchain

MEXC Ethereum (ETH) 2.0 Yükseltmesini Destekleyecek ve Potansiyel Sert Çatallanmış Tokenleri Listeleyecek

0

Ethereum 2.0’ın Birleşme yükseltmesinin Eylül 2022’de gerçekleşmesi planlamaktadır. MEXC, Ethereum’un yükseltmesini ve potansiyel sert çatallanmasını destekleyecektir. Başarılı olursa, yükseltmeden sonra iki paralel blok zinciri oluşturulabilir. MEXC’deki tüm ETH sahipleri, yükseltme tamamlandığında 1:1 oranında çatallanmış varlıkları alacaktır.

Sert çatallanma sırasında piyasa oynaklığının neden olduğu riskleri azaltmak ve kullanıcıların varlıklarını korumak için MEXC, iki “potansiyel çatallanmış” ETH tokenini ve ilgili piyasaları aşağıdaki düzenlemelerle listeleyecektir:

1. Yükseltmeden önce, MEXC’deki ETH sahipleri, ETH’lerini 1:1 oranında (1 ETH= 1 ETHS +1 ETHW) iki “potansiyel çatallnmış” token olan ETHS ve ETHW ile değiştirmek için swap sayfasına gidebilirler. Kullanıcıların ayrıca yükseltmeden önce ETHS ve ETHW’lerini aynı oranda ETH’ye değiştirmelerine izin verilir. MEXC, aşağıdaki zaman çizelgesi doğrultusunda ilgili piyasaları açacaktır:

 • Potansiyel Çatallanmış Tokenler:ETHS: Yeni PoS (Proof of Stake) zincirinin tokeni;
  ETHW: Sert çatallanma gerçekleştiğinde potansiyel olarak var olmaya devam edecek olan PoW (Proof of Work) zincirinin tokeni
 • Swap Tarihi (ETH’den ETHS ve ETHW’ye): 8 Ağustos 2022 05.00 (TSİ) tarihinden ETH 2.0 yükseltmesine kadar
 • Swap Tarihi (ETHS ve ETHW’den ETH’ye): 8 Ağustos 2022 05.00 (TSİ) tarihinden ETH 2.0 yükseltmesine kadar
 • Piyasa Çiftleri: ETHS/USDT, ETHW/USDT (Gelecekte alım satım için daha fazla çift mevcut olabilir)
 • ETHS ve ETHW Alım Satımı: 8 Ağustos 2022 13.00 (TSİ)
 • Para Yatırma ve Çekme: ETHS ve ETHW para yatırma ve çekme işlemleri etkinleştirilmeyecektir.

2. MEXC, yükseltmeden önce tüm ETHS bakiyelerinin anlık görüntülerini alacaktır. ETH 2.0 yükseltmesi birden fazla zincirle sonuçlanırsa:

 • ETHS, 1:1 oranında otomatik olarak yükseltilmiş olan ETH’ye dönüştürülecek ve ETHS piyasası kapatılacaktır.
 • Sert çatallanmadan sonra en fazla hash oranına sahip PoW zinciri ETHW’nin ana zinciri olarak görev yapacaktır. Kullanıcılar tarafından tutulan ETHW, 1:1 oranında otomatik olarak yükseltilmiş olan ETHW’ye dönüştürülecektir.
 • MEXC ayrıca, varsa çatallanmadan kaynaklanan diğer PoW zincirlerini de destekleyecek ve topluluğun token adlandırma konusundaki görüşlerine tamamen saygı duyacaktır.
 • MEXC, tokenin adını nihai topluluk konsensüsüne uyarlayacak ve tokenin yatırılmasını ve çekilmesini zamanı gelince yeniden etkinleştirecektir.

Anlık görüntü ve airdroplarla ilgili ayrıntılar için lütfen gelecek duyurularımızı takip ediniz.

3. ETH 2.0 yükseltmesi çatallanma olmadan tamamlanırsa (Ethereum PoW’dan PoS’a geçiş yaparsa):

 • ETH sembolü korunacaktır.
 • Bu durumda MEXC, ETHS, ETHW ve bunlarla ilişkili piyasaları askıya alacak ve listeden kaldıracaktır.
 • Kullanıcılar, ETHS ve ETHW tokenlerini 1:1 oranında (1ETHS+1 ETHW = 1 ETH) ETH ile değiştirebilirler.

Lütfen olası riskler konusunda dikkatli olunuz.

Uyarı:

 • En son piyasa bilgilerine ve topluluk mutabakatına dayanarak, MEXC yukarıdaki önlemleri alacak ve istikrarlı bir piyasa sağlamak için azami çaba göstermeye devam edecektir. Daha fazla ayrıntı için daha sonraki duyuruları takip ediniz.
 • MEXC, en son piyasa trendlerine uyum sağlamak için bu duyuruyu herhangi bir zamanda değiştirme veya düzenleme (örneğin ilgili işlem çiftlerini önceden listeden çıkarma) yetkisine sahiptir.

Risk Uyarısı

Kripto para yatırımları yüksek piyasa riski taşımaktadır. Lütfen yatırımlarınızı dikkatli yapınız. MEXC Global, kaliteli projeleri seçmek için elinden gelenin en iyisini yapmaktadır, ancak yaşayacağınız yatırım kayıplarından sorumlu tutulamaz. Topluluğa saygı duyan bir dijital alım satım platformu olarak MEXC, hiçbir kötü niyet olmaksızın doğru, şeffaf ve adil ticaret ilkelerini esas alır. Kullanıcılarımıza dijital varlıkların alım satımı için daha güvenli, daha verimli ve daha güvenilir bir hizmet sunmayı taahhüt ediyoruz.

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:
https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM

Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Sercan Bilik

MEXC, Squidgrow (SQUIDGROW) Projesini İnovasyon Bölgesinde Listeleyecek – 1.100.000.000.000 SQUIDGROW Sizleri Bekliyor!

Previous article

MEXC Türkiye Özel MX Token Tutma Yarışması 1.Tur

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blockchain