Blockchain

Kripto paralar haftanın ilk gününde nasıl hareket ediyor?

0

Kripto para piyasaları toplam değeri, geçen hafta ortalama yüzde 3,5 oranında düşüş görerek 1,85 trilyon dolara kadar geriledi. Haftanın ilk gününde 1,85 trilyon dolarda sabit kalan kripto para piyasalarında son 24 saatlik zaman diliminde ortalama 66,5 milyar dolarlık nispeten düşük bir işlem hacmi söz konusu. 

İlk 100 kripto para kontrol edildiğinde akşam saatlerine doğru 94 kripto varlık düne göre ekside devam ederken sadece 6 kripto varlık pozitif bölgede bulunuyor. 

Bitcoin’de son durum

Piyasanın en büyük kripto varlığı Bitcoin (BTC), son 4 gündür gün kapanışını negatif olarak gerçekleştiriyor. Haftanın ilk gününde ise 42.053 dolarlık açılış fiyatına göre şu an 42.400 dolar fiyatıyla yüzde 1’e yakın kısıtlı bir yükselişe sahip. 

Son 4 günlük değer düşüşüyle piyasa değeri 800 milyar doların altına gerileyen Bitcoin’in hakimiyet oranı ise fiyatından ters orantılı olarak yükselişini sürdürüyor. Bitcoin şu an piyasanın yüzde 43,3’üne hakim durumda. Bu durum altcoin’lerin daha fazla değer kaybı yaşadığının bir göstergesi. 

Piyasa algısını ölçen Bitcoin Korku ve Aç Gözlülük Endeksi ise geçen haftanın ilk yarısında gelen taleple birlikte 50 seviyesine kadar yükselerek nötr bölgeye geçmişti ancak şu an endeksin 46 seviyesine gerileyerek yeniden korku bölgesine geçtiği görülüyor. 

Ethereum (ETH) 2.850 dolar desteğine tutunma mücadelesinde

Ethereum (ETH), geçen hafta 3.200 dolar bandından reddedildikten sonra değer kaybını ortalama 2.850 dolara kadar taşıdı. Hafta sonunun ilk günlerinden bu yana ise bu destek bölgesinin alıcılar tarafından savunulduğu görülüyor. 

343 milyar dolar piyasa değerine sahip Ethereum, son günlerde düşük ağ aktivitesiyle dikkat çekiyor. Öyle ki veriler Ethereum işlem ücretlerinin son 7 ayın en düşük seviyelerine gerilediğini gösteriyor. 

İlk 100 kripto varlıkta son durum 

Satıcı ağırlıklı devam eden kripto para piyasalarında son 24 saatte ayakta kalan kripto varlıkların başında Shiba Inu (SHIB), Wax (WAXP) ve 1inch (1INCH) geliyor. 

Shiba Inu son 24 saatte yüzde 3 oranında kısıtlı bir yükseliş görürken ilk 100’de en çok değer kazanan kripto varlık konumunda ve fiyatı 0,00003 dolar bandında kalıyor. SHIB tokeninin son bir haftalık performansı, yüzde 9 oranında artış olarak devam ederken ilk 100’de bir haftada en çok değer kazanan ikinci kripto para oluyor. 

Son 24 saatte değer kaybıyla dikkat çeken kripto varlıkların başında ise Helium (HNT) bulunuyor. HNT, dünden bu yana yüzde 9,5 oranında değer kaybı görerek şu an 24,81 dolar seviyesinde el değiştiriyor. 

Bugün yüzde 5 üzerinde değer kaybı gören diğer altcoin’ler ise 81. sıradaki Oasis Network (ROSE), 49. sıradaki Flow (FLOW) ve 38. sıradaki Elrond (EGLD)

admin

Cardano kurucusundan Bitcoin’e sert eleştiri

Previous article

Kripto dünyasında günün öne çıkan başlıkları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blockchain