Popüler

Kıdemli Trader Fed’in Faiz Kararını Değerlendirdi: Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi?

0

Deneyimli kripto trader’ı Tone Vays, Federal Rezerv’in faiz oranlarını yeniden artırmasının ardından Bitcoin (BTC) fiyat tahminini güncelledi.

Yeni bir strateji oturumunda Vays, 120.000 YouTube abonesine Bitcoin’in dün 38.766 dolardan 39.935 dolara neredeyse anında %3’lük artışının büyük olasılıkla ölü bir kedi sıçraması (Death Cat Bounce) olduğunu söyledi. Bu terim azalan bir varlığın fiyatındaki küçük, kısa toparlanmayı ifade eder.

Trader ilk olarak, Bitcoin’in 28 Nisan’daki haftalık 40.183 dolarlık zirvenin aşağısında kaldığı dört günlük Bitcoin mumlarını inceledi. Vays, teknik analizi (TA) temellere karşı değerlendirdi:

“Bu turuncu oku çok fazla dikkate almıyorum, o kadar kritik olduğunu düşünmüyorum, kesinlikle bunun gibi değil [Ocak 2022’nin sonlarında], bu yüzden bekleyip göreceğiz.

Şu anda bu güzel bir ölü kedi sıçraması gibi görünüyor ve büyük olasılıkla Bitcoin fiyatını aşağı çekecek. Tüm TA (teknik analiz) daha düşük fiyatlara işaret ediyor. Temelde, ben her zaman Bitcoin konusunda iyimserim ve Bitcoin her an patlayabilir, ancak TA bana bunun [yeşil mum yukarısının] sadece ölü bir kedi sıçraması olduğunu ve bir tane daha kritik noktamız olması gerektiğini söylüyor.” 

bitcoin grafiği

Günlük mumları incelemeye devam eden Vays, BTC’nin kırılma olasılığının düşük olduğunu düşündüğü önemli bir direnç seviyesi olarak 41.000 dolara dikkat çekiyor.

“Günlük grafikte TA, bunun önemli bir şey olduğunu düşünmüyorum. 41.000 dolar bölgesinde büyük bir direnç olduğunu düşünüyorum. Bu günlük grafikte de düşüş eğilimini koruyorum. 

CMF [Chaikin Money Flow] o kadar da etkileyici değil. Finansman oranı… Bakın orada ne kadar zaman birikim olmuş… Şu anda hemen hemen başabaşlar.

Şu anda ne yükseliş ne de düşüş.” 

CMF, belirli bir süre boyunca hacim ağırlıklı ortalama birikim ve dağılımı ölçen bir metrik olan Chaikin Money Flow anlamına gelir.

Bitcoin fiyatı dün 39.946 doları gördükten sonra, bugün 36.770 dolara kadar %7.95 oranında dramatik bir düşüşe tanık oldu.

admin

Colorado, Sermaye Finansmanında Menkul Kıymet Tokenlarına Bakan Tasarıyı Geliştiriyor

Previous article

MEXC Büyük Etkinliği Duyurdu! Ford Mustang ve 150.000 Dolar Değerindeki Ödülden Pay Almak İçin Katılın !

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Popüler