BitcoinPopüler

Jack Dorsey, ABD Temsilciler Meclisi Demokratlarına Bitcoin Hakkında Bilgi Verdi

0

Block CEO’su Jack Dorsey, ABD Temsilciler Meclisi demokratlarına Bitcoin hakkında bilgi verdi. 

The Block haberine göre Dorsey, 31 Mart’ta özel bir soru-cevap oturumu sırasında Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi demokratlarına brifing verdi. Komitenin diğer demokrat üyeleri ve çalışanlarına açık olan toplantıya katılan bir katılımcının aktardığı bilgiye göre üyeler, Dorsey’e kripto varlıklar ile ilgili sıkça dile getirilen enerji tüketimi, kara para aklama ve bir ödeme aracı olarak kullanımı gibi endişelerle ilgili bir dizi soru sordu. 

Dorsey ise yanıt olarak proof of work ağlarındaki enerji tüketimi değişikliklerine, blokzinciri işlemlerinin şeffaflığına ve kripto varlıkların ödemelerde giderek yaygınlaşması gibi bir dizi olguya değindi. Notlara göre üyeler, Block’un Bitcoin tabanlı ödemelere odaklanma hamlesiyle de ilgilendi. Dorsey konu hakkında şunları söyledi:

“Hizmet oluşturmak istiyoruz ve Visa veya Mastercard olmak istemiyoruz. Dünyadaki herkes için açık bir ortam olmak istiyoruz.”

Yine kripto varlıkları ele alan benzer bir toplantı geçtiğimiz Şubat ayında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler ile de gerçekleştirilmişti.

SEC, Ark 21Shares’in Spot Bitcoin ETF Başvurusunu Reddetti

Previous article

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Ana Desteği Kırdı, Önemli Seviyeler Neler?- 5 Nisan 2022

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bitcoin