Kripto

İki Merkez Bankasından İki Karar!

0

 Avrupa ve İngiltere MB faizlerde…

Avrupa Merkez Bankası, faiz oranlarında piyasanın beklentileri doğrultusunda bir değişiklik yapmadı.

İngiltere Merkez Bankası ise faiz oranını 25 baz puan yükselterek, itfası gelen tahvillerin ana parasını, yatırım için yönlendirmeyeceğini açıkladı.

Avrupa Merkez Bankası, uzmanların ve analistlerin beklentisi doğrusunda bir karar aldı.

Avrupa Merkez Bankası(ECB), faiz oranlarında değişikliğe gitmedi.

Avrupa Merkez Bankası  (ECB) tarafından yapılan açıklamaya göre, refinansman operasyon faiz oranının yüzde 0,00 olarak devam edeceği ifade edildi. Piyasa beklentisi de aynı şekilde faiz oranının değiştirmeyeceği yönündeydi.

Avrupa Merkez Bankası, mevduat için ödenen faiz oranını gösteren faizin %0,50, marjinal faiz oranını ise %0,25 olarak açıkladı. Uzmanların tahmini de faiz oranlarının her ikisinde de değişiklik yapılmayacağı yönündeydi.

Euro Bölgesinde, yıllık tüketici fiyatları en son %4,9 oranında, çekirdek tüketici fiyatları ise %2,6 oranında açıklandı.

İngiltere Merkez Bankası Faiz Oranını 25 Baz Puan Yükseltti

İngiltere Merkez Bankası, Para Politikası Komitesi toplantısında hızlı yükselen fiyatların kontrol altına alınabilmesi için faizin, 25 baz puan yükseltilmesine karar verdi.

9 PPK üyesinin 4’ünün 50 baz puan artırım taleplerine karşın BoE, 5 üyenin oyu ile faiz oranın yüzde 0,25 oranından yüzde 0,50 oranına çıkardı.

Üyeler içerisinde bulunan Ramsden, Haskel, Saunders ve Mann faiz oranında 50 baz puan artırılmasına yönelik oy kullandılar.

admin

100 Milyonluk Alım: Terra BTC’den Sonra Bu Altcoin’e Yöneldi!

Previous article

Borsalardaki Ethereum miktarı, son 3 ayın en yüksek seviyesine yükseldi 

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Kripto