Blockchain

Dünya Kupası Yaklaşırken Fan Tokenler Viral Oldu ve MEXC Fan Token Bölgesini Başlattı

0

2022 Dünya Kupası yaklaşırken, kripto pazarında fan tokenlerin fiyatında artış yaşandı.

CoinGecko verilerine göre, çoğu fan token Ağustos ayında önemli bir büyüme kaydetti. Bunların arasında POR %308,18’in üzerinde, SANTOS %245,5, PORTO %160,43 ve LAZIO %142,4 değer kazandı. Buna karşılık, BTC ve ETH %16,46 ve %13 oranında değer kaybetti.

Fan token, temelde spor ve eğlence gibi kendine özgü alanlarda kullanılır. Belirli bir kuruluş tarafından düzenlenen topluluk faaliyetlerine katılım sertifikasıdır. Fan tokenler, taraftarların en sevdikleri organizasyonları veya bireyleri yönetmelerine ve onlara kulüp kararları, ödüller, ürün tasarımları ve benzersiz deneyimler, belirli etkinliklere katılım, şans çekilişleri veya özel haklar için oylama gibi üyelik avantajlarına erişim sağlamalarına olanak verir.

Son zamanlarda, dünyaca ünlü kripto para alım satım platformu MEXC, sıklıkla fan tokenleri piyasaya sürdü. Ayrıca, Fan Token alım satım bölgesi ve 10.000 USDT ödül havuzuna sahip fan tokenlerine özel bir etkinlik düzenledi. On fan tokeni ACMASRCITYLAZIOOGPORTO ve diğer fan tokenlerini içermektedir.

Bu tokenler arasında, CHZ’yi düzenleyen, blok zinciri, spor ve eğlence finans teknolojisi sağlayıcısı olan Chiliz ekibidir. ACM’nin düzenleyicisi, İtalya Serie A takımlarından biri olan AC Milan Futbol Kulübüdür. JUV’yi düzenleyen kuruluş, Serie A’da en fazla şampiyonluk kazanan takım olan Juventus Futbol Kulübü’dür. PORTO, Portekiz’in en iyi futbol takımlarından biri olan Porto Futbol Kulübü FC Porto tarafından düzenlenir. SANTOS, futbol tarihinde en çok gol atan takım olan Santos Futbol Kulübü Santos FC tarafından düzenlenir.

Portekiz, Arjantin ve diğer erkek milli futbol takımları ve Avrupa’daki birçok ünlü futbol kulübü fan tokenlerini piyasaya sürdü. Ticketgum’un bu sezon büyük futbol kulüplerinin sosyal medya taraftarı sayılarına ilişkin araştırmasına göre, sosyal medya taraftarı açısından en büyük beş futbol kulübünün toplamda 394 milyon taraftarı vardır. Bunun yaklaşık 116 milyonu Real Madrid’in, yaklaşık 108 milyonu Barcelona’nın, yaklaşık 59,3 milyonu taraftarı Paris Saint-Germain’in, Manchester United’ın yaklaşık 57,6 milyon taraftarı ve Juventus’un yaklaşık 53,2 milyon taraftarı bulunmaktadır.

MEXC, uzun süredir “Kendi Zirvenizi Keşfedin” sloganına bağlı kalıyor ve birçok kez popüler alanları doğru bir şekilde yakaladı. Bu kez, Dünya Kupasının popülerliğine güvenerek, MEXC’nin fan tokenleri aracılığıyla yeni kullanıcıları kripto dünyasına çekmesi bekleniyor.

MEXC’nin spot, ETF, vadeli işlemler, Staking, NFT Endeksi vb. gibi tek noktadan kripto para alım satım hizmetleri sağlayan ve 7 milyondan fazla küresel kullanıcıya hizmet veren dünyanın önde gelen kripto para alım satım platformu olduğu anlaşılmaktadır. Şu anda 1.400’den fazla kripto para biriminin alım satımını desteklemektedir. Yeni projeler ve en çok alım satımı yapılabilir kategoriler için en hızlı listeleme hızına sahip alım satım platformudur.

MEXC’nin çekirdek ekibi, kripto para birimi ürünleri ve hizmetleri açısından profesyonel finansal ürün mantığı ve teknik güvenlik garantileriyle birlikte geleneksel finansta sağlam bir geçmişe sahiptir. Spot, ETF ve vadeli işlemler gibi güvenli ve güvenilir temel ürünler yaratırken, NFT Endeksi, Alım Satım Madenciliği, Web3 trendlerini ve kullanıcı ihtiyaçlarını birleştiren kullanıcılara uygun diğer işlevsel ve teşvik edici ürünleri de piyasaya sürdü.

MEXC Hakkında

2018 Nisan ayında kurulan MEXC Global, kullanıcılara spot, marjin, kaldıraçlı ETF’ler, türev işlevler ve staking hizmetleri dahil olmak üzere tek noktadan hizmetler sunan 7 milyondan fazla kullanıcıya sahip bir dijital varlık alım satım platformudur. Ekibin çekirdek üyeleri, uluslararası şirketlerden ve finans şirketlerinden geliyor ve blok zinciri, finans sektörlerinde oldukça fazla deneyime sahip.

Eğer hala bir MEXC üyeliğiniz yoksa, avantajlı etkinliklerden faydalanmak ve birçok altcoine yatırım yapmak için şu bağlantıdan üyelik oluşturabilirsiniz:

https://www.mexc.com/tr-TR/register?inviteCode=15FJM


Bizi sosyal medyada takip edin

Telegram: https://t.me/MEXCTurkey

Sercan Bilik

MEXC Yeni M-Day – ReadFi (RDF) Listeleniyor!

Previous article

MEXC, BRISE3S, TRB3L ve LTC5L Kaldıraçlı ETF Ürünlerinin Hisselerini Birleştirecek

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Blockchain