Metaverse

Disney Metaverse Planlarını Gözden Çıkardı: Bölümü Sonlandırdı!

0

Dünyanın en büyük medya kuruluşlarından The Walt Disney Company (Disney), ekonomik dalgalanmanın ortasındaki metaverse birimi kapatma kararı alarak 50 çalışanı işten çıkardı.

Disney’in metaverse bölümü makroekonomik kısıtlamalarından kaçamadı. The Wall Street Journal (WSJ) tarafından üretilen haberde, dünyaca ünlü şirket metaverse işletimine kapatıldı ve 50 çalışanını işten çıkardığına yer verildi.

Disney’in Şubat 2022’de kurulan metaverse bölümü, yükleme 7 bin kişinin işten çıkarılmasını kapsayan geniş kapsamlı bir dalgalanma uzantısı olarak gözden geçirilmiş oldu. Haberin içeriği bilirkişilere dayandırıldı.

Habere göre Web3 odaklı bu operasyonların durdurulma kararı, maliyetten tasarruf etme seçeneklerini oluşturmak için McKinsey & Şirketi ile yapılan bir istişarenin ardından geldi. Disney’in üst düzey yöneticisi Bob Chapek Geçmiş dönemde yaptığı açıklamalarda, metaverse yuvası çok yüksek bir yatırım fırsatına sahip yeni bir alan olarak nitelendirmişti. Chapek o dönemde şu cümleleri kurmuştu:

Metaverse bizim için çok önemli bir konu çünkü sahip olduğumuz agresif ve iddialı teknolojiyi yansıtmak için The Walt Disney Company’ye çektiğimiz insan türlerini zaman içinde artırmaya devam ediyoruz

Bir Cevap Yaz

admin

Bitcoin ve Altcoinler Ne Durumda: Piyasalara Genel Bakış (24 Nisan)

Previous article

En Büyük NFT Pazar Yeri Opensea’den Kurumsal Müşteriler İçin Yeni Hizmet

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Metaverse