AltcoinBitcoinPopüler

Çin’in Kripto Baskısı Ağırlaştı: BTC ve Altcoin’leri Etkileyebilir

0

Çin, kripto para birimi kullanımına ve madenciliğine karşı olduğu konusunda oldukça açık sözlü bir ülke olması ile tanınıyor. Bir zamanlar Bitcoin madenciliği konusunda süper güç olan ülkede, şimdi ekipmanlara el koyularak ve elektrik faturaları arttırılarak kripto konusunda büyük bir baskı gerçekleşiyor.

Geçen yıl ülke, çevresel kaygıları gerekçe göstererek geçen yıl tam teşekküllü bir kripto madenciliği yasağı ilan etmişti. O zamandan beri Çin’in birden fazla eyaleti, yetkililer tarafından 3600’den fazla BTC madencilik teçhizatına el konulduğunu bildirdi.

Çin, yasa dışı BTC madenciliğini zorlaştırıyor

Çin’in Guangdong, Heilongjiang ve Shanxi eyaletleri, tam bir yasak uygulamak amacıyla yakın zamanda BTC madenciliğine karışan suçlulara karşı katı kısıtlamalar getirdi. Guangdong eyaletindeki Dongguan şehri de, yönetiminin Mart ortasına kadar yaklaşık 6.050 denetim gerçekleştirdiğini bildirdi.

Sonuç olarak şu an itibariyle 24 merkezi maden ocağından ve 35 ayrı madencilik çiftliğinde toplam 2.957 madencilik ekipmanına el konuldu. Uzmanlar bu gelişmenin Bitcoin ve altcoin’leri etkileyebileceğini düşünüyor.

Guangdong eyaletindeki başka bir şehir olan Yunfu da ortak bir ekip incelemesinde 554 maden kulesini ele geçirmeyi başardıklarını açıkladı. Bir rapora göre, maden bir kırtasiye imalat şirketinde kurulmuştu.

Madencilik için evlerin garajları kullanılıyor

Heilongjiang eyaletindeki Mudanjiang şehri ise, Bitcoin madenciliği için birçok konut garajının kullanıldığını bildirdi. Yetkililer 60’tan fazla teçhizata el koydu ve ayrıca değeri 300.000 yuan’dan (yaklaşık 47.000 dolardan) fazla olan yasa dışı elektrik kullanımı olduğu iddiasında bulundu. Raporlara göre, bir suç örgütü bu Bitcoin madencilik operasyonlarını yürütüyor ve onlara güç sağlamak için elektrik çalıyordu.

Shanxi eyaleti konu hakkında daha katı bi önlem aldı ve kripto madenciliği çiftliklerine karşı koymak için elektrik fiyatını kilovat başına 1 yuan (0,16 dolar) artırdığını açıkladı. Bu eylem 10 Mayıs’tan itibaren uygulamaya geçecek.

Sichuan eyaleti kendi NFT pazar yerini başlattı

Ülkedeki kripto baskısı artmaya devam etse de Çin’de dijital koleksiyon olarak adlandırılan NFT’ler, ülkenin kripto para birimleri ile kalan son birkaç bağlantısından biri olarak kalmaya devam ediyor. Koleksiyonlar ülkede inanılmaz bir derecede popüler ve hatta devlet tarafından işletilen haber ajansı Xinhua gibi devlet kurumları da bunları yayınlamasını teşvik ediyor.

Çin’in Sichuan eyaleti kısa süre önce kendi NFT pazar yerini başlattı. Raporlara göre, ilin kültür ve turizm otoritesi, müzik endüstrilerini canlandırmak için bir dijital varlık ticaret platformu kullanmayı planlıyor. Hükümet, telif haklarını korumak için blockchain teknolojisini kullanan bir dizi müzik şirketi olduğunu bildirdi.

nft

Bu Altcoin Yüzde %1600 Büyüme Bildirdi: “Mega Bullish”

Previous article

Ethereum (ETH), Destek Seviyesinin Altına Gerilemeye Devam Ediyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Altcoin