BitcoinPopüler

Bitcoin Önemli Bir Dönüm Noktasına Ulaştı!

0

Bitcoin madencileri Çin yasaklarına rağmen küresel hash gücünü korumaya devam ediyor. 19 milyonuncu Bitcoin çıkarıldı ve önümüzdeki 100 yıl içinde çıkarılacak sadece 2 milyon BTC kaldı. Artan zorlu seviyesi ve ödüllerin kademeli olarak düşmesi sebebiyle Bitcoin kıtlığının önümüzdeki yıllarda daha net hissedilmesi bekleniyor.

19 Milyon Bitcoin (BTC)

19 milyonuncu Bitcoin (BTC) bugün çıkarıldı. En büyük kripto para birimi önemli bir kilometre taşını geride bıraktı. 19 milyon Bitcoin şu anda dolaşımda ve kabaca 2140 yılına kadar sadece 2 milyon Bitcoin çıkarılacak. SBI Crypto tarafından çıkarılan 730002 bloğunda, 19 milyonuncu Bitcoin dolaşıma girdi. SBI kripto, işlem ücretlerindeki sorun ve blok ödülü için yaklaşık 293.000 dolar olan 6.32 BTC kazandı.

Muhtemelen dünyanın en çevre dostu Bitcoin madencilerinden birinin CEO’su Kryptovault’tan Kjetil Hove Pettersen, “sadece iki milyon Bitcoin‘imiz var” dedi ve ekledi.

“Bu ilk bakışta küçük bir sayı gibi görünebilir, ancak madenciliğin en iyi günlerinin hala önümüzde olduğuna inanıyorum”.

Sadece 2 Milyon Bitcoin Kaldı

Bitcoin Takeover’ın kurucusu Vlad Costea “önümüzdeki 118 yılda çıkarılacak sadece 2 milyon BTC kaldı!” Bitcoin’in başlangıcından bu yana geçen 13 yılda madenciler 19 milyon Bitcoin’i ortaya çıkardı; Son Bitcoin’in 2140 yılında çıkarılması bekleniyor. 18.5 milyonuncu Bitcoin mevcut ihraç oranı blok başına 6.25 Bitcoin olduğu için Eylül 2020’de çıkarıldı. İhraç oranının yarıya indirildiği bir sonraki yarılanma, 2024 için planlanıyor. Bu tarihten sonra madenciler blok başına yarı yarıya daha az ödül alacak.

Bitcoin topluluğu için, 19 milyonuncu Bitcoin madenciliği, Bitcoin’in kıtlığını vurguluyor. İnsan Hakları Vakfı baş strateji sorumlusu Alex Gladstein’a göre, dünyanın Bitcoin’i benimsemesi için henüz yolun başındayız. Bugüne kadar, El Salvador, Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden tek ulus devlettir ve şimdi para toplamak için Bitcoin destekli “Volkan Tahvilleri” ihraç etmektedir. Bununla birlikte, Brezilya da dahil olmak üzere diğer bazı ülkeler, 2021’de Bitcoin’in benimsenmesi konusunda umut verici sinyaller gönderdi.

Madenciliği yapılacak Bitcoin’in %10’undan daha azı kaldığında, Do Kwon’un Luna Foundation Guard’ı gibi en agresif Bitcoin alıcıları, BTC biriktirmeye devam etmek istiyorlarsa zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya kalıyor.

Hızlıca Para Katlamanın En Güvenli Yolu! MEXC’nin Launchpad’ine Katılın En Az 5 Katı Kazanın!

Previous article

Bitcoin Boğa Ayına Girdi! Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bitcoin