BitcoinPopüler

Analistten Devasa Bitcoin Tahmini! BTC Düşüşten Nasıl Kurtulacak?

0

Yakından takip edilen bir kripto trader’ı, Bitcoin fiyatının son zamanlarda düşüş yaşamasına rağmen, bu yıl Bitcoin için parabolik bir ralli öngörüyor.

eni bir strateji paylaşımında Credible, 328.700 Twitter takipçisine birçok Bitcoin trader’ının BTC’nin düzeltmeye devam etmesini ve aralığı 28.000 dolara düşürmesini beklediğini söyledi.

“Bu zirvelere (69.000 dolar) ulaştığımız gibi, bu diplere de ulaşılması yönündeki beklentiler çok mantıklı… Ve böyle bir hamle yapacak olsak bile, yapımız bozulmadan kalır. Hâlâ bir yüksek, bir alçak, bir higher high [ve] higher low noktamız var. Ben devamını beklerdim.”

Kripto analisti 28.000 dolara hareketin olasılık dahilinde olduğuna inansa da, Bitcoin’in başka bir yol izlediğini düşünüyor.

“Güçlü yükseliş trendlerinde, higher low’ların oluştuğunu görme eğilimindeyiz ve agresif yükseliş trendleri sırasında normalde çok bariz görünen kilit seviyelere ulaşılmasını bu şekilde başaramıyoruz. Yine 2017’de bunun örnekleri çoktur.”

Kripto strateji uzmanına göre, yükseliş ivmesinin olmasa da Bitcoin 100.000 doların üzerine son bir hamleye hazırlanıyor olabilir.

“Beşinci dalga için 100.000 dolar seviyesini bekliyorum ve tamamlandığında, 100 bin doların üzerinde de olabilir… Sanırım gerçekçi olarak muhtemelen 100.000 ila 200.000 dolar arasında bir yere ulaşacağız…

Ama asıl mesele şu ki, biriken bu düşük seviyeler, onları şimdi almamıza gerek yok. Beşinci dalga için çok iyi bir şekilde devam edebiliriz.”

Credible, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini izleyerek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, beşinci dalga bir yükseliş trendinin son rallisidir.

Bitcoin’in yükseliş ivmesini nasıl canlandırabileceğine gelince, Credible, Bitcoin fiyatının 28.000 dolara düşmesini bekleyen trader’ların, istedikleri yere düşmeyebileceğini fark ettiklerinde ralliyi 100.000 dolara çıkaracağını söylüyor.

“Beklediğimizden daha uzun süren bu çok çılgın rallileri elde etmemizin yolu, insanların istedikleri ideal girişleri alamadıkları için fiyatı yukarı doğru kovalamak zorunda kalmasıdır.… Çoğu zaman, bu parabolik ilerlemeleri elde etme şeklimizdir ve agresif ralliler, bu tür bir hamle için (28.000 dolara düşer beklentisi) kenarda bekleyen insanların sonunda bunu alamamasıdır.

Kırılma yaşadığımızda, daha yüksek seviyeden satın almak zorunda kalıyorlar ve bu tür agresif alımlar, fiyatların peşinde koşmak, bu irrasyonel hareketleri yukarıya doğru yönlendiren şeydir.”

Cardano Sahipleri Fiyat Düşüşünü Önleyebilir mi? – İşte Dikkat Çeken Detay

Previous article

Borsalardaki Etherum Rezervleri Azalıyor! Peki Bu Neye İşaret

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bitcoin